Zielone Środy i Rodzinne Niedziele – Koleje Śląskie chcą być EKO

Zielone Środy - Koleje Śląskie mają nową promocję

Transport kolejowy jest kilka razy bardziej ekologiczny niż samochodowy – dlatego, wraz z nadejściem wiosny, śląski przewoźnik nie zamierza rezygnować z promowania transportu kolejowego wśród kierowców.

Już w najbliższą środę swoją premierę będą miały tzw. Zielone Środy, w ramach których kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągiem w każdą trzecią środę miesiąca. Już wcześniej zmotoryzowani mieli taką możliwość w te dni, gdy stężenie smogu znacznie przekraczało dopuszczalne normy – w ciągu ośmiu „smogowych dni” z oferty przewoźnika skorzystało wówczas ponad 15 500 osób. W ramach akcji Zielone Środy, kierowcy skorzystają z bezpłatnych przejazdów na tych samych zasadach, tj. wystarczy, że podczas kontroli w pociągu, zamiast biletu, pokażą ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

- reklama -

– Chcemy pokazać, że nie traktujemy naszego zaangażowania w walkę o środowisko w sposób doraźny, lecz myślimy o ekologii przez cały rok. Stąd też staramy się, by rok 2018 przebiegał w Kolejach Śląskich pod znakiem eko. Trudno chyba o lepszy moment na tego typu kampanię, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym roku to Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24 – tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. Warto przy tym podkreślić, że transport kolejowy jest kilka razy bardziej ekologiczny niż samochodowy, o czym świadczą tzw. ślady CO2, generowane przez pojedynczego pasażera w różnych środkach transportu.

W ramach Eko Roku, Koleje Śląskie w swojej ofercie mają również drugą promocję – bezpłatne przejazdy dla rodziców, którzy wybiorą się w podróż z dziećmi w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcać do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, ale również promować kolej wśród najmłodszych. Z pierwszej Rodzinnej Niedzieli, która przypadła 11 marca, skorzystało ponad 4400 osób.

Oprócz oferowania ciekawych promocji, Koleje Śląskie zamierzają zająć się również… edukacją. Informacje na temat ekologicznych rozwiązań, o których warto pamiętać w życiu codziennym, będą pojawiać się na ekranach znajdujących się w pociągach. Zagadnienie troski o środowisko będzie poruszane też podczas spotkań z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. W lecie przewoźnik planuje wyjść naprzeciw osobom szukającym w naszym regionie bliższego kontaktu z przyrodą. Została przygotowana także specjalna, ekologiczna wersja logo spółki.

Rok 2018 Eko Rokiem w Kolejach Śląskich. Nowe logo

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj