Nauka i fun zawsze w parze, czyli Drzwi Otwarte Technikum TEB Edukacja [ZDJĘCIA]

Drzwi Otwarte Technikum TEB Edukacja Racibórz
TEB Edukacja jest szkołą prywatną, ma te same uprawniania, co szkoły publiczne, a nauka jest bezpłatna.

W pierwszy dzień wiosny tegoroczni absolwenci szkół gimnazjalnych mieli okazję zobaczyć od środka Technikum TEB Edukacja. Podczas Drzwi Otwartych zapoznali się z ofertą edukacyjną, mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych, wziąć udział w sesji zdjęciowej, czy zagrać w e-sport. Finaliści konkursu z j. angielskiego otrzymali nagrody, a gimnazjaliści biorący udział w wydarzeniu – zaproszenia do udziału w rekrutacji na bezpłatne kierunki Technikum.

Technikum to jedyna szkoła średnia, która daje zawód i maturę w jednym czasie. Technikum TEB Edukacja w Raciborzu mimo że jest szkołą prywatną posiada uprawnienia szkoły publicznej i wiele ciekawych kierunków kształcenia. Przekonali się o tym gimnazjaliści, którzy 21 marca odwiedzili placówkę.

- reklama -

Gimnazjaliści mogli skorzystać z zabiegów na dłonie oraz konsultacji kosmetyczek. Poznali też przedsmak rozgrywek CS:GO. Ponadto odbywały się ciekawe eksperymenty chemiczne, podczas których młodzież dowiedziała się m.in. jak zrobić błyszczyk do ust. Dodatkowo każda z klas mogła wziąć udział w niepowtarzalnej sesji zdjęciowej, która z pewnością stanowić będzie idealną pamiątkę na zakończenie szkoły. Punktem kulminacyjnym Drzwi Otwartych Technikum TEB Edukacja było wręczenie nagród finalistom konkursu z j. angielskiego organizowanego we wszystkich gimnazjach powiatu raciborskiego i Kietrzu.
Laureatami zostali:
1 miejsce zajęła Martyna Stencel (Kornowac)
2 miejsce zajęła Julia Gawron (Pietrowice Wielkie)
3 miejsce Patrycja Paszenda (Nędza)

Nowoczesny model kształcenia na ciekawych kierunkach
W tym roku absolwenci gimnazjum będą mogli aplikować do jeszcze jednej raciborskiej szkoły średniej, bowiem TEB Edukacja rozpoczyna rekrutację do Technikum. Zainteresowana młodzież aplikować może m.in. na następujące kierunki: Technik Weterynarii; Technik Informatyki z patronatem Microsoft; Technik Informatyk ze specjalizacją e-sport, którego patronem również jest Microsoft oraz Fototechnik – klasa patronacka Canon.

Nauka na wszystkich kierunkach odbywać się będzie bezpłatnie. Po ukończeniu edukacji absolwenci otrzymują świadectwo, kwalifikacje zawodowe oraz certyfikaty takie jak np. Microsoft, Schwarzkopf czy Canon – w zależności od kierunku, jaki wybiorą. Dokumenty te uznawane są za granicą, więc po zakończeniu technikum świat leży u stóp świeżo upieczonych absolwentów.

Co ważne, w Technikum TEB Edukacja ponad 50 proc. to zajęcia praktyczne. – Po ukończeniu szkoły nasi absolwenci posiadają umiejętności, które pozwolą im znaleźć pracę od zaraz. Np. po ukończeniu fotografii mają gotowe portfolio, po weterynarii przygotowani są do pracy w gabinecie, po reklamie posiadają umiejętności graficzne i wiedzą jak od A do Z przygotować kampanię – podkreśla Alicja Gurazda-Rongiers, dyrektor raciborskiego oddziału TEB Edukacja.

„Mamy doskonale wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, pracujemy w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach, na nowoczesnych sprzętach, programach i kosmetykach. Zawsze staramy się być na bieżąco z obecnymi trendami i nowinkami technicznymi. Jednym słowem kształcimy pracowników szytych na miarę, zgodnie z oczekiwaniami dzisiejszego rynku pracy” – zapewnia dyrektor oddziału.

Dyrekcja szkoły wie, że nie samą nauką żyje młodzież. Dlatego daje możliwości rozwoju w kierunkach, które sprawiają uczniom przyjemność i zapewniają rozwój swoim zainteresowań, bo wg motta szkoły fun i nauka muszą iść w parze.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media

oprac./A/

fot. Technikum TEB

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here