Kierowcy łamią przepisy na skrzyżowaniach? Policja podsumowała kolejną akcję

Racibórz: Policja podsumowała akcję

W pierwszy dzień wiosny, policjanci ruchu drogowego raciborskiej komendy przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”.

Akcję pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie” mundurowi prowadzili w celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowań na terenie miasta. Od godz. 6:00 policjanci kontrolowali rejony dużych skrzyżowań, o największym zagrożeniu/natężeniu ruchu, a przede wszystkim miejsca zagrożone wykroczeniami w korelacji kierujący – pieszy z uwzględnieniem przejść dla pieszych, na których dochodzi do ich potrąceń.

- reklama -

– Stróże prawa zwracali uwagę na to, czy kierujący zwalniają przed przejściami dla pieszych i czy przejeżdżają przez nie na czerwonym świetle. Obserwowali też pieszych i rowerzystów – czy przechodzą i przejeżdżają przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, czy nie wbiegają na jezdnię lub nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle – wyjaśnia raciborska policja.

W sumie funkcjonariusze ujawnili 64 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami, m.in. dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej czy nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj