Turniej Wiedzy Pożarniczej w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA]

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Krzyżanowicach
Turniej Wiedzy Pożarniczej w Krzyżanowicach

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów musieli odpowiedzieć na 30 pytań sprawdzających znajomość przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru oraz wiedzę na temat techniki pożarniczej.

W Krzyżanowicach odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział dziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych i siedmioro z gimnazjów, którzy w 30 minut musieli odpowiedzieć na 30 pytań sprawdzających znajomość przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru oraz wiedzę na temat techniki pożarniczej. Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie: kpt. Tomasz Brański i aspirant Marek Wranik z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu oraz komendant gminny Krystian Jobczyk i prezes zarządu gminnego ZOSP RP Walter Bożek. W roli obserwatorów wystąpili: sekretarz gminy Małgorzata Krzemien, inspektor ds. obrony cywilnej Maksymilian Lamczyk i opiekunowie z poszczególnych szkół.

- reklama -

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Grzegorz Wojtek z SP Tworków (29 pkt). Drugi był Kacper Studniczek z SP Bieńkowice (24 pkt), a trzecia Emilia Kegel z SP Krzyżanowice (22 pkt). Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Robert Karpisch z SP Bieńkowice (27 pkt). Drugie miejsce zajął Łukasz Buba z SP Tworków (25 pkt), a trzecie Fabian Wolny z SP Krzyżanowice (24 pkt).

W 2011 roku Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych straży Pożarnych w Krzyżanowicach podjął uchwałę w sprawie nadania nazwy eliminacjom gminnym OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” imienia asp. sztab. Gerarda Wranika w uznaniu zasług w wychowaniu młodzieży strażackiej oraz w celu podtrzymania pamięci o zasłużonym działaczu pożarnictwa.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj