Koncert Wielkopostny „Stabat Mater” w Kietrzu [ZDJĘCIA]

0
koncert wielkopostny kietrz 2018
Utwory wykonywały: Joanna Bortel, Natalia Stawicka i Monika Kruk

W zeszłą niedzielę na miłośników muzyki klasycznej czekała niespodzianka – koncert przygotowany specjalnie na czas Wielkiego Postu i Nadchodzącego Triduum Paschalnego.

Kincert Wielkopostny „Stabat Mater” Giovanni Battista Pergolesi miał miejsce w kościele parafialnym w Kietrzu. Utwory wykonywały Panie:

  • Natalia Stawicka – sopran, absolwentka Akademii muzycznej we Wrocławiu. Przy współpracy z wrocławskim Chórem NFM uczestniczyła w licznych projektach artystycznych, m.in. wykonując oratorium Eliasz F.Mendelssohna-Bartholdy’ego na festiwalu BBC Proms, czy Symfonię VIII G.Mahlera na festiwalu w Ankarze.
  • Joanna Bortel – mezzosopran, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pani Joanna ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych, m.in.: III nagrodę na Ogólnopolskim konkursie wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, czy II miejsce w Konkursie Wokalnym im. Jana,Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie.
  • Monika Kruk – fortepian, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Laureatka wielu nagród w konkursach kameralnych i wokalnych we Włoszech,Czechach czy na Ukrainie. W 2010 roku otrzymała nagrodę „Chopin 2010” dla najlepszego pianisty podczas II Letniej Akademii Śpiewu w Sopocie.
- reklama -

oprac./A/

fot. Piotr Wołoszyn

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here