Dzielnicowy i Sznupek z wizytą u przedszkolaków w Sudole [ZDJĘCIA]

0
Sudół: Dzielnicowy i Sznupek z wizytą u przedszkolaków

Podczas spotkania z dziećmi, policjanci omówili podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem najmłodszych w domu, w przedszkolu i na drodze.

Kolejny raz dzielnicowy i oficer prasowy z raciborskiej komendy spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Tym razem, wraz ze Sznupkiem, gościli w Niepublicznym Przedszkolu „Kubusia Puchatka” w Sudole.

- reklama -

Spotkanie z dziećmi było okazją do rozmowy na temat ich bezpieczeństwa w codziennym życiu czy w trakcie drogi do przedszkola. – Dzielnicowy i oficer prasowy, w formie ćwiczeń i zabawy, uczyli maluchy, jak unikać zagrożeń na drodze i jak bezpiecznie się po niej poruszać. Rozmawiali także z przedszkolakami na temat właściwych zachowań podczas zabawy na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania policjantów i oglądali wyposażenie służbowe – relacjonuje przebieg spotkania z dziećmi raciborska policja.

Najwięcej radości maluchom sprawił specjalny gość spotkania – maskotka śląskiej policji, piesek Sznupek. Dzieci mogły przytulać wielkiego, niebieskiego pluszaka i stanąć do wspólnego zdjęcia wraz ze Sznupkiem i mundurowymi.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here