Przedszkolaki z Nędzy brylowały na scenie w Rybniku!

0
Przedszkolaki z Nędzy brylowały na scenie w Rybniku. III miejsce podczas Przeglądu!
Przedszkolaki z Nędzy wystąpiły na XV Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Scenka

Profesjonalne jury było pod wrażeniem występu małych aktorów. Dzieci fenomenalnie odegrały swoje role, a ich talent został nagrodzony.

Z przedstawieniem pt. „Weź serce nad zło” dzieci z Przedszkola w Nędzy wystąpiły na XV Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Scenka. Przedstawienie przygotowane zostało w formie pantomimy i bardzo spodobało się jury.

- reklama -

Jego tematem przewodnim było zło pokonane przez miłość i przyjaźń. Mali aktorzy odegrali swoje role używając ruchu, mowy ciała i gestów. – Odpowiednio dobrana muzyka oraz stroje podniosły atrakcyjność przedstawionej formy teatralnej – relacjonuje wychowawczyni Teresa Augustyn. Dzieci wcieliły się w rolę Adama i Ewy, diabełków, aniołków, drzewa oraz współczesnej rodziny.

Przedszkolaki z Nędzy brylowały na scenie w Rybniku. III miejsce podczas Przeglądu!
Dzieci wcieliły się w rolę Adama i Ewy

– Pantomima rozwija wyobraźnię zarówno aktorów na scenie, jak i odbiorców. Poza tym pozwala na ujawnianie uczuć i emocji. Jest czymś więcej, niż zwykłym odtwarzaniem wyuczonych uprzednio ról i na pewno jest czymś trudniejszym. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z nowym wyzwaniem teatralnym i bez zarzutów przedstawiły swoje role – opowiada nauczycielka.

Występ oceniany był przez profesjonalnych aktorów z Teatru „Na walizkach” z Wrocławia. Przedstawienia bardzo spodobało się jurorom. W ostateczności „Puchatki” zajęły III miejsce w kategorii od 4-6 lat. Nagrody i dyplomy wręczono podczas uroczystej gali w ICK w Rybniku Niewiadomiu.

oprac./A/

fot. Urząd Gminy Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here