Przekazano pieniądze zebrane podczas Gwiazdki Serc [ZDJĘCIA]

0
Raciborska Izba Gospodarcza przekazała pieniądze uzbierane podczas Gwiazdki Serc
Raciborska Izba Gospodarcza przekazała pieniądze uzbierane podczas Gwiazdki Serc

Raciborska Izba Gospodarcza rozdysponowała środki zebrane podczas XVII koncertu Gwiazdka Serc – w sumie prawie 27 tys. zł.

Prawie 27 tys. zł zebrano podczas XVII edycji Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc, którego organizatorem jest Raciborska Izba Gospodarcza. Pieniądze, które pochodzą ze sprzedaży biletów-cegiełek i aukcji charytatywnej, trafią do potrzebujących dzieci z powiatu raciborskiego. W środę w Restauracji Raciborska miało miejsce uroczyste przekazanie środków.

- reklama -

Dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci niepełnosprawnych z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu otrzymało Raciborskie Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym. Z dotacji do ciepłych posiłków korzystają najuboższe dzieci z czterech raciborskich podstawówek. Dofinansowanie wyjazdu na obóz sportowo-kondycyjny otrzymali również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Ponadto 12 wychowanków szkół i przedszkoli z Raciborszczyzny i powiatów ościennych otrzymało środki na zabiegi rehabilitacyjne.

Z puli zebranych pieniędzy Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich otoczenia Spektrum sfinansuje zakupu sprzętu terapeutycznego i pomoce dydaktyczne dla swoich podopiecznych. – Jesteśmy bardzo wdzięczni i szczęśliwi, że raciborscy przedsiębiorcy zrzeszeni w RIG-u zauważyli nasze potrzeby i wspierają nas już trzeci rok z rzędu. Dzięki darowiznom z Gwiazdki Serc do tej pory mogliśmy w części pokryć remont sali do terapii, zakupić sprzęt rehabilitacyjny, a w tym roku z kolei pieniądze przeznaczymy na terapię naszych dzieci i podopiecznych. Z całego serca dziękuję w imieniu Stowarzyszenia Spektrum za tak wspaniały gest – przyznała ze wzruszeniem prezes stowarzyszenia Katarzyna Maciejska.

Dzięki Gwiazdce Serc udało się równie ufundować stypendia dla pięciu uczniów za dobre wyniki w nauce z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Stypendia otrzymało także pięciu uczniów za dobre wyniki w nauce z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here