Drewniane domy dla młodych w gminie Rudnik? Pismo do Ministra

11
Sołtys wsi Szonowice Karina Lassak pisze do Ministra Środowiska w sprawie drewnianych domów
Sołtys wsi Szonowice Karina Lassak pisze do Ministra Środowiska w sprawie drewnianych domów

Sołtys wsi Szonowice Karina Lassak zwróciła się z pismem do Ministra Środowiska w związku z realizacją Rządowego Programu Mieszkanie PLUS z propozycją budowy drewnianego osiedla w gminie Rudnik. 

- reklama -

 

Karina Lassak w swoim piśmie z 20 kwietnia 2018 r. do Ministra Środowiska pisze m.in.: „Szanowny Panie Mistrze w nawiązaniu do Pana wypowiedzi z dnia 19 kwietnia, w temacie budownictwa drewnianego planowanego do realizacji w ramach Rządowego Programu Mieszkanie PLUS, nasza społeczność lokalna zwraca się z prośbą o rozważenie możliwości budowy drewnianych domów i mieszkań w ramach Mieszkania Plus w gminie Rudnik, w powiecie raciborskim, na samym południu Polski”.

Pani sołtys, w swoim piśmie do ministra, wskazuje na wiele walorów gminy Rudnik, której jest mieszkanką i społecznym działaczem. W jej przekonaniu za usytuowaniem drewnianych domów, które miałyby być wybudowane w ramach Programu Rządowego Mieszkanie PLUS przemawiają następujące argumenty: gmina Rudnik to malownicze tereny z dobrą infrastrukturą i dobrymi warunkami do osiedlania się przez młodych mieszkańców. Lasy Państwowe posiadają tutaj wiele terenów, które, w jej przekonaniu, z powodzeniem, mogłyby być zagospodarowane na pokazowe osiedle drewnianych domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Kilka miesięcy temu np. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Leśnictwo Ponięcice dokonało wycinki sporej połaci przepięknego lasu ze starodrzewiem w okolicach sołectwa Czerwięcice, w bliskim sąsiedztwie ciągu drogi krajowej DK 45. Może warto by rozważyć usytuowanie nowoczesnego osiedla domów drewnianych w tym właśnie miejscu? Domy drewniane mogłyby się tu pięknie komponować z pozostałościami zadrzewienia. Teren malowniczy krajobrazowo w bliskości dwóch miast Racibórz i Kędzierzyn-Koźle, w dobrym ciągu komunikacyjnym, wokół wiele miejsc pracy dla młodych ludzi, przyjazne społecznie otoczenie.

Podnosząc to wszystko, w imieniu społeczności lokalnej zwraca się z prośbą o możliwość rozważenia budowy pierwszych drewnianych domów z Programu Mieszkanie PLUS właśnie tutaj, na południu Polski w gminie Rudnik. Ciekawe czy pomysł trafiony i czy będzie odzew na propozycję ze strony ministerstwa, które deklaruje, że planuje budować drewniane osiedla właśnie na południu Polski.

publ. /j/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Miejmy nadzieję, że wkrótce wyrok zostanie skasowany i wszelkie komentarze zostaną ucięte. Wtedy być może organa sprawiedliwości zajmą się tym gagatkiem – zresztą, na komendzie aż huczy, że za nim smród większy niż chmura po wybuchu w Czarnobylu, że chrzciny szykuje, a żona nawet nie wie. Jedyna fanka komentuje z Frakfurtu, no i jakiś a jakiś „król” z dalekiej wyspy Madagaskar czy Malta? Takie z nich lokalne politykiery. Tyle wiedzą co media napiszą i policmajster z laskowym im przekażą. Smutne, że nie mają własnego życia, własnych lokalnych spraw i pozytywnego spojrzenia na świat. Gorycz i żółć się z nich sączy, a życie jest takie piękne…… Pani sołtys choć z wyrokiem życiem umie się cieszyć. Nie takie wyroki w Polsce zapadały, zapadają i miejmy nadzieję coraz rzadziej zapadać będą. Jezus też miał uczciwy proces, był sędzia, mnóstwo świadków i wyrok ukrzyżowania. Dziś wiemy, że ukrzyżowali niewinnego i prawego człowieka. Prawo rzymskie stanowiło wzór i przykład ówczesnego i dzisiejszego prawodawstwa. I co???? Historia oceni kto jaki był, za 10 – 15 lat zobaczymy jak sytuacja skazania Pani Lassak będzie komentowana.

  2. Miejmy nadzieję, że wkrótce wyrok zostanie skasowany i wszelkie komentarze zostaną ucięte. Wtedy być może organa sprawiedliwości zajmą się tym gagatkiem – zresztą, na komendzie aż huczy, że za nim smród większy niż chmura po wybuchu w Czarnobylu, że chrzciny szykuje, a żona nawet nie wie. Jedyna fanka komentuje z Frakfurtu, no i jakiś a jakiś „król” z dalekiej wyspy Madagaskar czy Malta? Takie z nich lokalne politykiery. Tyle wiedzą co media napiszą i policmajster z laskowym im przekażą. Smutne, że nie mają własnego życia, własnych lokalnych spraw i pozytywnego spojrzenia na świat. Gorycz i żółć się z nich sączy, a życie jest takie piękne…… Pani sołtys choć z wyrokiem życiem umie się cieszyć. Nie takie wyroki w Polsce zapadały, zapadają i miejmy nadzieję coraz rzadziej zapadać będą. Jezus też miał uczciwy proces, był sędzia, mnóstwo świadków i wyrok ukrzyżowania. Dziś wiemy, że ukrzyżowali niewinnego i prawego człowieka. Prawo rzymskie stanowiło wzór i przykład ówczesnego i dzisiejszego prawodawstwa. I co???? Historia oceni kto jaki był, za 10 – 15 lat zobaczymy jak sytuacja skazania Pani Lassak będzie komentowana.

    • Nawet jeśli jakimś cudem doszło by do kasacji wyroku (minęły trzy lata i dalej nic)to nie zmienia faktu że ta pani jest po prostu podłym człowiekiem. Nie liczy się z nikim. Jeśli ktoś ośmieli się jej sprzeciwić to go niszczy nie zważając na nic. Nie można mieć odmiennego zdania. Niestety nie została jeszcze skazana za przestępstwo, które napewno popełniła i bezkarnie popełnia do dziś czyli podsłuchy. Za dużo w tych jej postach zbiegów okoliczności. Jeszcze jedno chciałbym kiedyś poznać tych wszystkich mieszkańców, którzy się do niej zwracają z problemami 😂

  3. Janusz jesteś miszczem! Udało ci się naiwnej żonie wmówić że jest porównywalna z Jezusem i że za 10-15 będzie wszystko dobrze. Może jeszcze religię na tym całym zbudują a symbolem do którego się będą modlić będzie pendrive z funkcją nagrywania na sznurku!?!

  4. ale ludziska sa wredni wtedy przynajmniej jak w solectwie tak i na gminie cos sie dzialo ku dobru podatnikow a dzis tylko dlugi sie zaciaga i narzeka na poprzednikow dobrze przeciez wiedzieli w jakim stanie gmine obejmuja.Zemsta zawsze tam wraca skad wyszla. Zycze obydwu stronom pozytywnego spojrzenia na druga osobe i akceptacji taka jaka jest bo kazdy jest na swoj sposob pelnowartosciowy i zasluguje na szacunek.

    • Jak na razie to tylko była pani sołtys narzeka na wszystko i wszystkich obraża.Odwraca wszystko na swoją korzyść. To ona nastawia ludzi przeciw sobie. Takiej niezgody nigdy tutaj nie było. Ma przy sobie parę osób, które z wdzięczności przy niej trwają bo coś komuś załatwiła i wierzą w każde jej słowo. A każdym jej poście można było by wytknąć jej kłamstwo. Tylko kto ma czas na te jej bzdury. Komuś zarzuca że żyje czyimś życiem a sama co robi….

  5. Nie rozumiem, jak można być szczęśliwym i cieszyć się życiem, mając wyrok na sumieniu? Widać w psychice tej pani coś funkcjonuje tak jak nie powinno. Już samo to, że komentując powyższy artykuł wpisuje identyczne komentarze pod różnymi pseudonimami, w odstępie jednej minuty daje nam do myślenia. I nie ma się co tłumaczyć co do autorstwa wyżej wymienionych wypowiedzi, gdyż każdy ma swój własny styl literacki, a ta osoba wyprodukowała na swoim żenującym profilu znajdującym się na jednym z portali społecznościowych taki ogrom wypocin, że niezależnie czy podpisze je swoim nazwiskiem, czy jako Leoś, czy też jeszcze ktoś inny, wszyscy na pierwszy rzut oka rozpoznają że autorem jest była pani sekretarz. Jeśli szczęściem jest ciągłe knucie, poniżanie, wyśmiewanie a przede wszystkim oczernianie i nagminne kłamstwa, to współczuję osobom dręczonym przez tę panią, ale chyba bardziej współczuję jej samej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here