Działania „Drugstop”. Policja rozpoczęła cykl szkoleniowy dla rodziców i nauczycieli [ZDJĘCIA]

0

Wiedzę w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej poszerzali ostatnio rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie.

„Drugstop” to wspólne działania profilaktyczne polskiej i czeskiej Policji. W ramach projektu, raciborscy mundurowi otrzymali materiały edukacyjne, które teraz służyć im będą podczas szkoleń, skierowanych do młodzieży i dorosłych. W specjalnych walizkach znajdują się rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

- reklama -

Dorośli chętnie czerpią wiedzę na ten temat. Chcą wiedzieć, z jakimi środkami mogą mieć do czynienia, jak wygląda dany narkotyk, w czym może być przechowywany oraz jakie jest jego działanie – wyjaśnia raciborska policja.

Pierwsze spotkanie z planowanego cyklu szkoleniowego dla rodziców i nauczycieli, raciborska policjantka przeprowadziła w środę, 18 kwietnia, w szkole w Pawłowie.

W ramach projektu „Drugstop”, w obszarze walki z przestępczością narkotykową, powstała również specjalna aplikacja, opracowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Już od 12 października ubiegłego roku możną ją bezpłatnie pobrać ze sklepów „Google Play” i „AppStore”. Aplikacja zawiera 7 głównych działów, a zawarte w nich informacje mogą być pomocne w prowadzonych na co dzień działaniach profilaktycznych. Znajdziemy tam m.in. informacje na temat konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych, odpowiedzialności karnej, dane teleadresowe placówek pomocowych z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego wraz z umiejscowieniem ich na mapie.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here