I Bieg Cichociemnych w Raciborzu

3
Klub dla biegaczy w Kuźni Raciborskiej

Zmagania będą wydarzeniem survivalowym, czyli połączeniem biegu przełajowego z pokonywaniem przeszkód na trasie.

26 maja w Raciborzu odbędzie się I Bieg Cichociemnych w Raciborzu. Jego najważniejsze założenia to uhonorowanie pamięci por. Eugeniusza Chylińskiego Por. „Frez”, utrwalenie pamięci o cichociemnych spadochroniarzach Armii Krajowej, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz popularyzacja biegów ekstremalnych o znaczeniu utylitarnym. Mierząca 13 km trasa przebiegać będzie spod raciborskiego Zakładu Poprawczego (przy ul. Adamczyka 14), wzdłuż kanału Ulga przez las w dzielnicy Obora.

- reklama -

316 osób – tyle wynosi limit miejsc w biegu. Cyfra ta jest jednak nie przypadkowa, bowiem właśnie tylu Cichociemnych (żołnierzy polskich szkolonych w Wielkiej Brytanii) w trakcie II wojny światowej przerzucono drogą powietrzną do kraju.

Zmagania będą wydarzeniem survivalowym, czyli połączeniem biegu przełajowego z pokonywaniem przeszkód na trasie. Uczestnicy zmierzą się z niedogodnościami naturalnymi, czyli pagórkami, wzniesieniami, bagnami, zbiornikami wodnymi, ostrymi podbiegami i zbiegami oraz sztucznymi przeszkodami (ściany, zasieki, rampy i inne). Na trasie obecni będą także odpowiednio oznakowani wolontariusze.

Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu, otrzyma specjalnie zaprojektowaną koszulkę z dzianinowego materiału najwyższej jakości, na której znajdować będzie się wykonany metodą sublimacji nadruk. Wszyscy ci, którzy przekroczą linię mety, otrzymają pamiątkowe medale. Natomiast na tych, którzy zajmą miejsca na podium, czekają nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy.

bieg cichociemnych raciborz 1

To jednak nie wszystko, bowiem dzień wcześniej, czyli 25 maja, w ramach imprezy odbędzie się także bieg dla dzieci. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a liczba miejsc wynosi 100. Każde dziecko po dotarciu do mety otrzyma specjalną nagrodę.

Organizatorem I Biegu Cichociemnych w Raciborzu jest Polska Organizacja Aikido. Współorganizatorami są: Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, Ministerstwo Sprawiedliwości, Instytut Pamięci Narodowej, Prezydent Miasta Raciborza, Starostwo Powiatowe Racibórz, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu, Stowarzyszenie Operatorów Służb Mundurowych oraz Eko-Okna S.A.

Zapisywać się można na stronie czasnachip.pl/2018/raciborz.php.

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie facebook.com/InternationalAssociationOperatorsUniformedServ.

bieg cichociemnych raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

3 KOMENTARZE

 1. Wkurzony

  Co ma ten człowiek: Eugeniusz Stanisław Chyliński vel Eugeniusz Wojtczak vel Eugeniusz Moraczewski vel Antoni Taraszkiewicz, pseud.: „Frez”, wspólnego z naszym miastem? Po co wydajemy pieniądze na chore pomysły PiS?

  • Widać, że wkurzony

   Może to, że został zrzucony właśnie do naszego miasta? I może to, że jego grób znajduje się u nas na ,,Jeruzalem” ? Swoją drogą zanim się napisze komentarz może warto zapoznać się trochę z historią.

 2. Pan Musztarda

  Więcej ma wspólnego z Raciborzem niż ty z rozumem pajacu. Gdyby nie Wikipedia to byś nawet jednego pseudonimu Freza nie znał,kmiocie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here