W III Turnieju Strzeleckim rywalizowali o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego [ZDJĘCIA]

0
Racibórz: III Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego

Przed służbami mundurowymi stawiane są coraz wyższe wymagania, również te związane z posługiwaniem się bronią – w związku z tym, zorganizowany po raz trzeci turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W piątek, 27 kwietnia br., na strzelnicy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA odbyła się trzecia edycja Turnieju Strzeleckiego o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu. W strzeleckich zmaganiach brały udział służby mundurowe, na co dzień prowadzące swoją działalność na terenie miasta, tj. Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Straż Miejska. W zawodach udział wzięli także zaproszeni przedstawiciele Sądu Rejonowego w Raciborzu, Urzędu Miasta Raciborza, Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, Pogotowia Ratunkowego w Raciborzu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

- reklama -

Zmagania zostały podzielone na trzy części. W pierwszej i drugiej brały udział 3-osobowe drużyny, w układzie 2 mężczyzn i jedna kobieta. W trzeciej części turnieju rywalizowali zaproszeni goście, m.in. włodarze miasta i powiatu oraz komendanci służb mundurowych z terenu Raciborza.

– Celem organizacji turnieju jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności strzeleckich, wymiana doświadczeń oraz integracja służb mundurowych, ratowniczych oraz instytucji Miasta Raciborza a także popularyzacja sportu strzeleckiego – wyjaśnia raciborska policja.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here