Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w maju

0

Wśród propozycji: „Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich”, Koncert jubileuszowy zespołu wokalnego Perspektywa, Czar Operetki na Dzień Matki. 

- reklama -

 

19 maja, godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
„Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich”
Po raz drugi zapraszamy na spektakl pt. „Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich”. Po bardzo dobrym przyjęciu premiery spektaklu, zdecydowaliśmy się wystawić go ponownie. Przypomnijmy, że projekt bogiń słowiańskich to przedsięwzięcie, w które zaangażowani są instruktorzy RCK oraz artyści nie tylko z Raciborza. Projekt ten łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi. To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role. Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści. Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK. Spektaklowi towarzyszy wystawa pt. ,,Słowiańska Lunaria”, która prezentuje fantastyczne portrety bogiń stworzone przez fotografkę Monikę Juraszek-Małek w stylizacjach Ewy Anny Lenard. Bilety w cenach: 15 i 10 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina +.

22 maja, godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Wystawa prac Pracowni Rzeźby
Pracownia Rzeźby zaprasza na wystawę prac stworzonych pod bacznym okiem instruktora Katarzyny Baron-Roguli. Pracownia specjalizuje się w małych formach z gliny, medali i medalionach, popiersiach, instalacjach przestrzennych, narzutach gipsowych. Wstęp wolny.

26 maja, godz. 17:00, RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Koncert jubileuszowy zespołu wokalnego Perspektywa
Na scenie zaprezentuje się grupa młodsza w repertuarze dziecięcym oraz grupa starsza – w polskich i zagranicznych przebojach. Gościnnie wystąpią: Agnieszka Komorek, Joanna Skowyra, Mirela Kulik, Aleksandra Rybińska, Hanna Karasińska oraz Magdalena Wydriński. Przypomnijmy, że zespół wokalny Perspektywa działający w Raciborskim Centrum Kultury powstał w 2007 roku, a jego założycielem i instruktorem jest Alicja Ploch-Burda. Na repertuar wykonywany przez młodych artystów składają się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej z repertuaru m.in. Maryli Rodowicz, Grażyny Łobaszewskiej, Ewy Bem, Mietka Szcześniaka, Krzysztofa Antkowiaka, Czesława Niemena, Stanisława Sojki, zespołów Bee Gees, Queen, Scorpions, Metallica, Eurythmics i wielu innych. Z zespołem współpracują Zbigniew Foryś i Seweryn Milenik.

27 maja, godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Czar Operetki na Dzień Matki
Kompozycje największych kompozytorów operetkowych takich jak F. Lehar, I. Kalman, J. Strauss przeniosą nas w zaczarowany świat operetki. Najsłynniejsze arie i duety zaprezentują nam Magdalena Barylak (sopran) i Tomasz Jedz (tenor), towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna pod batutą Pawła Szczepańskiego, Magdalena Barylak – czołowa solistka Opery Krakowskiej, a także do niedawna Opery Wrocławskiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy , Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej w Bytomiu – Wspaniała Toska, Madama Butterfly, Aida, Halka, Lady Makbet, Giokonda, ale również Saffi w „Baronie Cygąńskim” Johana Straussa (Opera Krakowska i Teatr Wielki w Łodzi). Tomasz Jedz – wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Gliwicach i Łodzi. Wykonuje główne partie operowe i operetkowe takie jak: Alfred w Trawiacie, Don Jose w Carmen, Cavaradossi w Tosce, Ismael w Nabucco, Barinkay w Baronie Cygańskim, Kamil w Wesołej wdówce, Alfred w Zemście Nietoperza czy Ewdin w Księżniczce. Bilety w cenie 25 i 15 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here