I Bieg Cichociemnych w Raciborzu [ZDJĘCIA]

I Bieg Cichociemnych w Raciborzu
I Bieg Cichociemnych w Raciborzu

Śmiałkowie mieli do pokonania 13 km. Zmagania były połączeniem biegu przełajowego z pokonywaniem przeszkód na trasie.

26 maja w Raciborzu odbył się I Bieg Cichociemnych im. Por. Eugeniusza Chylińskiego “Freza”. Jego najważniejsze założenia to uhonorowanie pamięci por. Eugeniusza Chylińskiego “Freza”, utrwalenie pamięci o cichociemnych spadochroniarzach Armii Krajowej, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz popularyzacja biegów ekstremalnych o znaczeniu utylitarnym. Mierząca 13 km trasa przebiegała spod raciborskiego Zakładu Poprawczego wzdłuż kanału Ulga przez las w dzielnicy Obora. Limit czasu wynosił 4 godziny.

- reklama -

Najlepszy okazał się Konrad Farkowski (Naval Polska) z czasem 01:04:22. Wśród kobiet wygrała Agnieszka Piątek z Crosstreningraciborz, uzyskując czas 01:19:28. Najszybszym raciborzaninem był Mariusz Rębisz z EasyRun (01:06:35).

Zmagania były wydarzeniem survivalowym, czyli połączeniem biegu przełajowego z pokonywaniem przeszkód na trasie. Uczestnicy zmierzyli się z niedogodnościami naturalnymi, czyli pagórkami, wzniesieniami, bagnami, zbiornikami wodnymi, ostrymi podbiegami i zbiegami oraz sztucznymi przeszkodami (ściany, zasieki, rampy i inne).

Każdy, kto wziął udział w wydarzeniu, otrzymał specjalnie zaprojektowaną koszulkę. Wszyscy ci, którzy przekroczyli linię mety, otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast na tych, którzy zajęli miejsca na podium, czekały nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy.

Organizatorem I Biegu Cichociemnych w Raciborzu była Polska Organizacja Aikido. Współorganizatorami były: Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK, Ministerstwo Sprawiedliwości, Instytut Pamięci Narodowej, Prezydent Miasta Raciborza, Starostwo Powiatowe Racibórz, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu, Stowarzyszenie Operatorów Służb Mundurowych oraz Eko-Okna S.A.

fot. Anna Łapka
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj