Raciborska drogówka przypomina o możliwości skontrolowania autokaru przed wyjazdem

Jak co roku, raciborscy policjanci sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed planowaną podróżą.

- reklama -

 

Organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z dwu, lub przynajmniej, jednodniowym wyprzedzeniem, powiadomić raciborską komendę o chęci przeprowadzenia kontroli.

Zgodnie z przyjętymi zasadami kontrole autokarów prowadzone będą przez raciborską drogówkę w stałym miejscu – na parkingu samochodowym w Raciborzu u zbiegu ulic: Armii Krajowej i Karola.

Organizator wyjazdu lub przewoźnik, podczas telefonicznego zgłoszenia, które powinno nastąpić do dwóch dni przed planowanym wyjazdem, zobowiązany jest do wskazania daty i godziny przyjazdu autobusu w miejsce kontroli. Należy wziąć pod uwagę, iż kontrola autobusu może trwać do 1 godziny.

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu tel. 32 459 42 90 (adres mailowy: [email protected]) lub zastępca dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu tel. 32 459 42 00

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj