Policja przypomina: W czasie żniw dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Bezpieczne żniwa. Raciborska policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa

W okresie wzmożonych prac na roli, miejmy na oku dzieci, które spędzają czas na podwórku a sami – nie dajmy się zwieść rutynie podczas wykonywania swoich obowiązków.

W czasie pracy na roli, rolnikom towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą maszyn, transportem plonów i pracą na wysokości. Podczas wykonywania swoich obowiązków powinniśmy jednak zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również – ze szczególną uwagą przyglądać się temu, co robią nasze pociechy.

- reklama -

– Nie dopuszczajmy naszych nieletnich dzieci do obsługi i prowadzenia pojazdów i maszyn rolniczych. Może być to dla nich, a także innych osób, śmiertelnym zagrożeniem. Przypominamy również, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jest bardzo niebezpieczne i narusza to przepisy – wyjaśnia raciborska policja.

Mundurowi apelują też o każdorazowe uprzątnięcie zanieczyszczeń pozostawionych przez maszyny na drogach: – Policjanci w okresie żniw będą szczególną uwagę przywiązywać do osób, które przyczyniają się do zanieczyszczania dróg przez prowadzone prace na polach. Mundurowi będą konsekwentnie pociągać do odpowiedzialności osoby, które, poprzez niedbalstwo, niszczą czy też zanieczyszczają drogę – dodają raciborscy stróże prawa.

Pozostawiona na drodze ziemia i inne zanieczyszczenia stwarzają realne zagrożenia w ruchu drogowym: – Przy odrobinie deszczu powstaje śliskie błoto, które przyczynić się może do zerwania przyczepności kół naszego pojazdu, a w konsekwencji do wypadku drogowego – tłumaczą mundurowi.

publ. /k/
Fot. pixabay

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here