Grzywna i areszt dla 43-latka za zgłoszenie fałszywego alarmu

0
Wracając ze służby zatrzymał pijaną

Sprawca fałszywego zawiadomienia to 43-letni mieszkaniec Krowiarek. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu zawiadomił telefonicznie o fałszywej próbie samobójczej. Teraz odpowie na zarzuty policji.

Wczoraj wieczorem przed godz. 21.00 na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna i poinformował, że widzi jak w Krowiarkach przy ulicy Wyzwolenia do stawu wchodzi nieznany mu człowiek, który chce popełnić samobójstwo po czym się rozłączył. Alarm postawił na nogi policję, straż pożarną i inne służby ratunkowe. Po sprawdzeniu terenu przyległego do stawów i samych stawów przez strażaków i policjantów oraz rozpytaniu innych świadków będących na miejscu okazało się, że jest to fałszywy alarm.

- reklama -

Jednocześnie policjanci raciborskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Bardzo szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 43- letni mieszkaniec Krowiarek. Mundurowi dodatkowo ustalili, iż 43-latek jest pijany, gdyż po przebadaniu okazało się że ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności a nawet grzywny do 1500 złotych oraz wysokie koszty finansowe związane z akcją służb ratowniczych.

oprac./A/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here