Wycinka drzew przy ulicy Folwarcznej i Zbożowej [ZDJĘCIA]

drzewa do wycinki Racibórz

Urząd Miasta Racibórz informuje, iż starostwo powiatowe wydało zgodę na wycinkę 5 drzew w pasie ulic Zbożowej i Folwarcznej.

Drzewa przeznaczone do wycinki to 4 robinie akacjowe oraz jeden kasztanowiec zwyczajny. Dlaczego podjęto decyzję o wycięciu drzew? Kasztanowiec zwyczajny od podstawy pnia do rozwidlenia się korony cierpi na głęboką próchnicę. Korona jest częściowo wyłamana i w tej części drzewa widać głęboką destrukcję pnia. Drzewo to może po prostu się zawalić.

- reklama -

Pierwsza z Robinii ma zachwianą statykę. Odchylenie pnia od pionu wynosi ponad 30 stopni. W dolnej części pnia widać osłabienie systemu korzeniowego. Drzewo to może w każdej chwili się osunąć ze skarpy. Kolejna robinia jest po prostu obumarła.

W przypadku trzeciej robinii zachwiana została statyka drzewa. W miejscu wyłamania konaru widać głęboki ubytek, który osłabia niesymetryczną koronę. Istnieje możliwość, że cała korona może spaść. Ostatnia robinia ma pęknięty u podstawy pień, co w konsekwencji może doprowadzić do „wywrotu” drzewa. W wymienionych drzewach nie ma ptaków, ani gatunków chronionych. Wycinka drzew planowana jest w lipcu.

oprac./A/

fot. Urząd Miasta Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj