Remont drogi powiatowej w Rudyszwałdzie. Trwają dyskusje władz

Remont drogi powiatowej w Rudyszwałdzie
W spotkaniu uczestniczyli starostwa Szylerzowic Radek Kani, wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki, wojewoda Ivo Vondrak oraz starosta raciborski Ryszard Winiarskim wraz z osobami odpowiedzialnymi za inwestycje w powiecie raciborskim oraz Kraju Śląsko - Morawskim.

Droga powiatowa „na Rakowcu” w Rudyszwałdzie jest w złym stanie technicznym, ponadto codziennie trasą przemieszczają się ogromne ilości samochodów oraz pojazdów dwukołowych. Trwają rozmowy na temat remontu drogi.

21 sierpnia 2018 r. w urzędzie Kraju Śląsko – Morawskiego w Ostrawie odbyło się bardzo ważne spotkanie w sprawie drogi powiatowej na Rakowcu w Rudyszwałdzie. Robocze spotkanie odbyło się z inicjatywy starosty Szylerzowic Radka Kani oraz wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego. W spotkaniu uczestniczyli także wojewoda Ivo Vondrak oraz starosta raciborski Ryszard Winiarskim wraz z osobami odpowiedzialnymi za inwestycje w powiecie raciborskim oraz Kraju Śląsko – Morawskim, do których należy droga.

- reklama -

Remontr drogi w Rudyszwałdzie, sptkanie w Ostravie

Przedstawiony był problem ogromnego natężenia ruchu oraz złego stanu technicznego drogi granicznej i pilnej potrzeby jej remontu, jak również budowy ścieżki pieszo-rowerowej. Wójt gminy Krzyżanowice podkreślił sytuację dużego natężenia ruchu samochodów i cyklistów – głównie czeskich – oraz konieczność poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Wojewoda Ivo Vondrak zapewnił, że przeanalizuje możliwości przeprowadzenia przebudowy nawierzchni na tym ważnym dla mieszkańców Rudyszwałdu odcinku drogi.

oprac./A/

fot. UG Krzyżanowice

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here