Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu na wycieczce w palmiarni [ZDJĘCIA]

0
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Palmiarni w Gliwicach

Gliwicka palmiarnia była celem ostatniej wakacyjnej wycieczki Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. Czytelnicy mieli okazję podziwiać bogatą florę, a także faunę pawilonów gliwickiego obiektu. Zachwycała różnorodność oraz egzotyka.

Historia Palmiarni Gliwickiej sięga 1880 roku, kiedy to na terenie kształtującego się parku miejskiego powstały pierwsze szklarnie o charakterze wystawowym. Aktualnie Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych – roślin użytkowych, roślin tropikalnych, historyczny, sukulentów i najnowszy, oddany do użytku w 2012, akwarystyczny. W pierwszych czterech, oprócz egzotycznych roślin, znajdują się również terraria z gadami, akwaria z żółwiami i płaszczkami, klatki z egzotycznymi papugami i kanarkami.
Okazały, liczący ok. 170 lat feniks kanaryjski, kolekcja ponad 2 tys. kaktusów wśród których znajdują się m.in. 8 metrowe cereusy i kilkunastomilimetrowe litopsy (popularne żywe kamienie) czy największy w pawilonie akwarystycznym – zbiornik środowiska Amazonki o pojemności 60 tysięcy litrów zrobiły na uczestnikach wycieczki spore wrażenie.

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się już w siedzibie biblioteki przy ul. Bielskiej 12. We wtorek 18 września o godz. 16.15 odbędzie się slajdowisko raciborzanina Krzysztofa Jeremicza na temat Wietnamu – informuje Jolanta Sienkiewicz z MiPBP, organizatorka spotkań.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here