Pogadanki z młodzieżą o dopalaczach. Raciborscy mundurowi i Sanepid ostrzegają [ZDJĘCIA]

0
Pogadanki o dopalacz Akcja Kręci mnie bezpieczeństwo Racibórz Policja Sanepid
Od początku wakacji raciborscy policjanci wspólnie z Sanepidem prowadzą połączone działania w zakresie profilaktyki na temat szkodliwości środków odurzających i bezpieczeństwa podczas wakacji nad i w wodzie.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” aspirant Edyta Mazur i komisarz Mirosław Szymański spotkali się z młodzieżą w Raciborskim Centrum Kultury oraz z uczestnikami obozu sportowo-jeździeckiego w Szymocicach.Podczas spotkań poruszone zostały tematy dopalaczy oraz bezpiecznego wykorzystania czasu podczas tegorocznych wakacji.

Policjanci z raciborskiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu przeprowadzili zajęcia dla dzieci biorących udział w letnim wypoczynku zorganizowanym przez Raciborskie Centrum Kultury oraz uczestników obozu sportowo-jeździeckiego w Szymocicach. Prelegenci omówili zasady odpowiedzialności karnej osób nieletnich, związanej zwłaszcza z zażywaniem i posiadaniem środków odurzających. Funkcjonariusze uświadamiali słuchaczy, iż ryzykowne zachowania nastolatków i eksperymentowanie na tym etapie mogą doprowadzić do konsekwencji długotrwałych, nieodwracalnych, a czasem również zagrażających życiu. Uczestnicy spotkania podczas zajęć mieli także okazje wysłuchać założeń Kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” ,Bezpieczne wakacje i Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Kampania realizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ponadto mundurowi przypomnieli zasady ruchu drogowego dotyczące pieszego i rowerzysty w związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego. Na zakończenie spotkań dzieci od prowadzących otrzymały pamiątkowe odblaski i książki promujące bezpieczeństwo.

- reklama -

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here