Noga z gazu. Akcja „Prędkość” na terenie powiatu raciborskiego

akcja Prędkość powiat raciborski

Kierowcy oraz pasażerowie powinni się mieć na baczności. Policja po raz kolejny prowadzi działania pn. „Prędkość” na terenie naszego powiatu.

W dniu dzisiejszym, tj. 12.09.2018r. na terenie powiatu raciborskiego prowadzone są policyjne działania pod kryptonimem „Prędkość”. Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

- reklama -

W trakcie akcji, pomiędzy godziną 06.00 a 22.00, policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym najnowszy laserowy miernik pomiaru prędkości z możliwością automatycznej rejestracji wykroczeń TruCAM LTI 20/20. Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, będą też sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj