Będą nowe miejsca pracy w Raciborzu

0
1_maja zainwestuj w Raciborzu
fot. UM Racibórz

W ostatnich 3 latach miasto Racibórz sprzedało blisko 112 000 m2 powierzchni zajmującej tereny inwestycyjne. Kolejna firma właśnie nabyła działkę budowlaną raciborskiej strefie ekonomicznej. Nowa przestrzeń dla biznesu, to nowe możliwości dla firmy i rozszerzenie horyzontów handlowych, a dla mieszkańców miejsca pracy.

Sezon na inwestowanie trwa w najlepsze, o czym świadczą chociażby niedawno przedstawione przez Urząd Miasta Racibórz dane. Przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają właśnie Racibórz dla ulokowania swoich inwestycji. Dlaczego? Miasto od dawna jako jeden z głównych kierunków działań obiera aktywną politykę gospodarczą. Dla przedsiębiorców przygotowało atrakcyjną ofertę terenów inwestycyjnych zlokalizowanych m.in.: przy ul. Cecylii/Gospodarczej, ul. 1 Maja, ul. Rudzkiej, ul. Mariańskiej, ul. Głubczyckiej, ul. Odrodzenia i innych, z których część została już uzbrojona przy pomocy środków zewnętrznych. Miasto proponuje również ulgi w podatku od nieruchomości, a także ofertę terenów włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Chcąc jeszcze lepiej realizować ten kierunek w 2015 roku, w magistracie powołano specjalną komórkę wyznaczoną do obsługi oraz kontaktów z inwestorami.

- reklama -

Działania Miasta na przestrzeni ostatnich trzech lat zaowocowały sprzedażą terenów inwestycyjnych o powierzchni blisko 112 000 m2. Podjęte kroki przyczyniły się także do nawiązania blisko 100 kontaktów z inwestorami z kraju i zagranicy. To właśnie część z nich zainwestowała już w Raciborzu. Z możliwości ulokowania swojego biznesu w raciborskiej strefie gospodarczej, która m.in. stanowi część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej skorzystała, np. firma KATOLIK GROUP z Kietrza.

– Projekt budowy nowej hali mamy już zatwierdzony, co oznacza, że niedługo przy ul. Komunalnej powstanie nowa, licząca 4500 mkw hala produkcyjno- magazynowa oraz biurowiec o powierzchni 700 mkw. To 4 razy więcej powierzchni niż zajmowanej obecnie w Kietrzu – podkreśla Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP. Do Raciborza przeniesiona zostanie również cała produkcja, która aktualnie znajduje się w Olkuszu.

Oznacza to, iż dla mieszkańców Raciborza oraz okolic otwiera się nowa przestrzeń dla biznesu jak również powstaną nowe miejsca pracy.

oprac./A/

fot. UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here