Raciborskie Centrum Kultury zaprasza we wrześniu

0

Wśród propozycji: koncert Hans-Jürgen Kaiser (organy), koncert edukacyjny ZPiT „Strzecha”, występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem – „Tra Ta Ta Ta”, koncertowo-inscenizowana wersja operetki Franza Lehara pt. „Wesoła wdówka”.

- reklama -

19 września, godz. 18:45 (po mszy świętej), Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Mickiewicza 8
Hans-Jürgen Kaiser (organy)
Serdecznie zapraszamy na trzeci koncert w ramach XXXI Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai, który będzie gratką dla pasjonatów i melomanów muzyki organowej. Wystąpi wybitny organista z Niemiec – Hans-Jürgen Kaiser, który od 1989 roku działa jako organista katedralny w Wielkiej Katedrze w Fuldzie. Jest także nadzorcą organowym w diecezji Fulda, dyrektorem artystycznym koncertów organowych. Wykłada w Johannes Gutenberg University w Mainz, gdzie uczy improwizacji organowej. Wstęp wolny.

24 września, RCK DK „Strzecha”, ul. Londzina 38
Koncert edukacyjny ZPiT „Strzecha”
Koncert edukacyjny dla uczniów, nauczycieli i rodziców w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy. Czekamy na Was w poniedziałek 24 września na sali widowiskowej RCK DK „Strzecha” przy ul. Londzina 38 w Raciborzu:
– o godz. 9:00 – 6-latki i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych,
– o godz. 10:15 – uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i gimnazjów.
W repertuarze znajdziecie tańce, śpiewy i zabawy z obszaru wielu regionów Polski, jak również barwne tańce narodowe. Zapraszamy do odbycia z nami wielobarwnej, tanecznej podróży po niesamowitym polskim folklorze w roku jubileuszowym, 65-lecia istnienia zespołu!
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasach RCK – wcześniejsza rezerwacja telefoniczna dla grup pod numerem 32 412 32 45 lub 32 415 32 14.

27 września, godz. 20:15, RCK RDK ul. Chopina 21
Kabaret Pod Wyrwigroszem – „Tra Ta Ta Ta”
Kabaretu Pod Wyrwigroszem nie trzeba nikomu przedstawiać. Prawie 25 lat na scenie mówi samo za siebie. Zapraszamy na premierę najnowszego programu pod tytułem „Tra Ta Ta Ta”, czyli gwarancja udanej zabawy i mnóstwo śmiechu! Nie możesz tego przegapić!
Bilety w cenie 70 i 50 zł do nabycia w kasach RCK.

29 i 30 września, godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Gala Zespołu Tanecznego Skaza
Gala Skazy to wielkie przedsięwzięcie i wielogodzinne przygotowania. To uroczyste, a przede wszystkich pełne energii i radości podsumowanie ubiegłego, bardzo owocnego w nagrody i wyróżnienia roku artystycznego. To wystrzałowe podsumowanie dokonań i sukcesów raciborskich tancerzy, którego nie możesz przegapić!
Skazowa rodzina to ponad 250 tancerzy i niezastąpieni instruktorzy – Manuela Krzykała, Denis Chory i Dariusz Moc.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK i na stronie www.rck.com.pl (honorowane raciborskie karty Senior 60+ i Rodzina+).

14 października, godz. 17:00, RCK RDK ul. Chopina 21
Koncertowo-inscenizowana wersja operetki Franza Lehara pt. „Wesoła wdówka”
„Wesoła wdówka” to najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje. Widowisko dostarcza rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom. Wielbiciele muzyki Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii i bawić się licznymi perypetiami. Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej.
Obsada: Anita Maszczyk, Oskar Jasiński, Wioletta Białk, Ireneusz Miczka, Bartosz Nowak,
Jerzy Gościński, Marcin Kotarba, Jarosław Tyran, Jurajska Orkiestra Kameralna, Wojciech Rodek – dyrygent, Sabina Langner – choreografia, Wacław Czarnecki – reżyseria świateł.
Bilety w cenie 80 i 50 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here