Krzanowice: Zapomniany świat starych bajek [ZDJĘCIA]

0
Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Uczniowie z gminy Krzanowice i Chuchelnej odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach i Obec Chuchelná rozpoczęły projekt dla dzieci pod nazwą „Zapomniany świat starych bajek”. Obejmuje on kilka działań kluczowych: wycieczki, projekcje filmów animowanych, warsztaty plastyczne, teatralne oraz spektakl finałowy. Projekt ma na celu zapoznanie najmłodszych z filmami rysunkowymi, które powstawały w latach 70., 80. i na początku lat 90.

- reklama -

18 września miało miejsce pierwsze działanie, a była nim wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Uczniowie z gminy Krzanowice i czeskiej Chuchelnej mieli okazję posłuchać prelekcji na temat procedury powstawania filmów animowanych, począwszy od napisania scenariusza i przekazanie reżyserowi po ostatni element, czyli dodawanie dźwięku. Na zakończenie prelekcji zostały wyświetlone filmy animowane powstałe w SFR w Bielsku-Białej. Poza klasykami takimi jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio” dzieci obejrzały najnowsze dzieło wytwórni „Kuba i Śruba”.

Kolejnym działaniem projektowym będzie wycieczka do Jiczyna w Czechach, gdzie uczniowie odwiedzą interaktywną galerię Radka Pilířa – twórcę postaci rozbójnika Rumcajsa, a także obejrzą zakład szewski Rumcajsa.

Na projekt pozyskano kwotę prawie 8 000 EUR.

fot. MOK Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here