Święto Kropki po raz pierwszy w raciborskiej bibliotece

0
Dzień Kropki w bibliotece na Płoni
Podczas zajęć prezentowana była książeczka "The Dot" Petera Reynoldsa.

Dzięki autorowi książki „The Dot” zwykła kropka stała się symbolem… kreatywność, odwagi i zabawy. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki w bibliotece na Płoni odbyły się twórcze zajęcia dla dzieci.

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Od pięciu lat na całym świecie 15 września obchodzony jest Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Do akcji włączyła się także raciborska biblioteka!
Książeczka „The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Napisana bardzo oszczędnie, ze znakomitymi rysunkami książka została już przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Kropka z książeczki o Vashti stała się także pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki organizowanych jest wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.
Akcja po raz pierwszy zawitała do Raciborza, gdzie Filia Publiczno-Szkolna nr 5 MiPBP zorganizowała kreatywne spotkanie dla klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. Po rozmowie na temat Vashti, każdy z uczestników dostał medal, na odwrocie którego wypisał swoje talenty i mocne strony. Uczniowie wykonali także biedronki z kółek techniką origami i zagrali w prostą grę „Kto zgarnie więcej kropek?”. Jednak najwięcej emocji wzbudziły ożywające za pomocą aplikacji Quiver rysunki – kropki.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here