Co dalej ze starym szpitalem przy Bema? [ZDJĘCIA]

Szpital przy ul. Bema w Raciborzu

Obecnie właścicielami kompleksu po byłym szpitalu miejskim są trzy prywatne podmioty.

19 września w Urzędzie Miasta Racibórz odbyło się kolejne spotkanie w sprawie niszczejących budynków po byłym szpitalu miejskim przy ul. Bema w Raciborzu. Wzięli w nim udział: Prezydent Miasta Racibórz oraz przedstawiciele Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Starostwa Raciborskiego, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Biura Zarządzania Kryzysowego UM Racibórz i Miejski Konserwator Zabytków. W trakcie spotkania omówiono aktualną sytuację, w jakiej znajdują się te nieruchomości oraz działania podjęte przez obecne służby.

- reklama -

Obecnie właścicielami kompleksu po byłym szpitalu miejskim są trzy prywatne podmioty. W związku z nieprawidłowym zabezpieczeniem wejścia na teren budynków od ul. Bema oraz od Parku im. Miasta Roth przebywają tam nieuprawnione osoby. Dochodzi tam również do częstych pożarów.

– Z uwagi na zagrożenie dla osób, które taki stan rzeczy powoduje, a także na wartość zabytkową budynków, władze oraz służby podejmują wszelkie możliwe kroki (w tym zgłoszenia do prokuratury), by doprowadzić do zabezpieczania obiektu – informuje Urząd Miasta Racibórz.

Przeczytaj także historię szpitala i zobacz zdjęcia z 2017 roku: Stary szpital przy Bema. Zobacz, jak wygląda w środku

fot. Katarzyna Przypadło

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj