Miasto zaciągnie kolejny kredyt. Tym razem 8 milionów złotych

1

Raciborski magistrat ogłosił właśnie przetarg, którego przedmiotem jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości ponad 8 milionów złotych. Środki mają zostać przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu. To częsta praktyka władz miasta.

Jak wyjaśniał wielokrotnie radnym miejskim prezydent Mirosław Lenk, deficyt, czyli przewaga bieżących wydatków nad przychodami do budżetu miasta, to naturalne zjawisko. Szczególnie wówczas, gdy władze podejmują szereg dużych inwestycji. – Dzisiaj nie można myśleć o rozwoju i realizowaniu ambitnych przedsięwzięć bez skorzystania z mechanizmów, jakie oferują nam banki – wyjaśniał w ubiegłym roku radnym gospodarz Raciborza.

- reklama -

Rok temu zdecydowano się na sięgnąć po dodatkowe środki w kwocie 7 milionów złotych, na okres spłaty 2018-2027. Deficyt z końcem 2017 roku wyniósł nieco ponad 20 milionów złotych. Tym razem magistrat będzie starać się o sumę o milion wyższą, z ostatecznym terminem zwrotu ostatniej, dziesiątej raty datowanym na 2028 rok.

Instytucja bankowa, która wspomoże Miasto, musi zostać wybrana w drodze przetargu. Zobowiązanie miałoby zostać uruchomione 3 grudnia b.r. Termin składania ofert mija 5 listopada o godzinie 11:30.

Wojciech Kowalczyk

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here