Strefa gospodarcza na Ostrogu rośnie w siłę. Właśnie pochwalono się nową drogą [ZDJĘCIA]

0

Miesiąc przed wyborami samorządowymi władze miasta oraz urzędnicy z raciborskiego magistratu pochwalili się w blasku fleszy nowymi inwestycjami w strefie gospodarczej na Ostrogu. Działki sprzedają się jak świeże bułeczki, a zainteresowanie inwestorów tym terenem, jak ocenił prezydent Mirosław Lenk, wynika przede wszystkim ze świetnych warunków lokalizacyjnych i tego, że parcele są uzbrojone. Duży wpływ ma także powstająca infrastruktura drogowa.

Prezydent nie krył, że istotną rolę dla przedsiębiorców, chcących zainwestować w naszym mieście, odgrywa uzbrojenie danego terenu. Jak dodał, w tym obszarze Racibórz nie musi się niczego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Mirosław Lenk podkreślił, że magistrat nie kieruje swojej oferty wyłącznie do dużego biznesu, lecz także – a może przede wszystkim – właścicieli miejscowych firm, którzy marzą o rozwoju.

W oficjalnej prezentacji nowej drogi wzięli udział włodarze miasta, urzędnicy, a także miejscowi przedsiębiorcy
- reklama -

Gospodarz miasta zaznaczył, że w ciągu mijającej kadencji władze zrobiły bardzo wiele, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić teren należący do strefy gospodarczej na Ostrogu, w obrębie ulic Komunalnej, Cecylii i Gospodarczej. Większość środków na jego uzbrojenie, montaż oświetlenia, budowę chodników i dróg wewnętrznych, przebudowę sieci teletechnicznej, kanalizacyjnej itp. pochodziło z programów unijnych.

#Racibórz Nowa inwestycja drogowa w strefie gospodarczej na Ostrogu na finiszu.

Publiée par raciborz.com.pl Raciborski Portal Internetowy sur Mercredi 26 septembre 2018

Na terenie liczącym obecnie ponad 12 hektarów swoją siedzibę mają m.in. Koltech, Ramex czy ZBM Głombik. To właśnie do ostatniej z tych firm wybrała się dziś delegacja z urzędu oraz dziennikarze lokalnych mediów.

Właściciele firm znajdujących się w strefie pokazali swoje najnowsze inwestycje

Jak podkreślano, wraz z nowymi inwestorami pojawiają się miejsca pracy dla raciborzan i nie tylko. W tej chwili przedsiębiorcy ze strefy zatrudniają ponad 200 osób, a po sfinalizowaniu innych inwestycji będą potrzebne kolejne ręce do pracy.

Miasto sprzedało ostatnio cztery działki, dwie nabyła firma Katolik. Na sprzedaż pozostało jeszcze sześć.

Wojciech Kowalczyk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here