Rozdano Filary Ziemi Raciborskiej – 2018 [ZDJĘCIA]

Filar Ziemi Raciborskiej dla PKO w Raciborzu

Celem Kapituły Konkursu jest uhonorowanie wybitnych osiągnięć przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych zasłużonych dla szeroko rozumianego rozwoju społecznego i gospodarczego – mówił Mariusz Weidner, prowadzący galę. Nagroda wręczana jest w formie statuetki, która przedstawia filar – jako słowo pochodzące od łacińskiego „pilar” symbolizujące ostoję, podporę w tym przypadku naszej raciborskiej gospodarki i życia społecznego. Oprócz filaru jako elementu przewodniego na statuetce znajduje się gałązka liścia laurowego według wierzeń starożytnych Greków boskiego drzewka Apollina jako symbolu zwycięstwa w równej walce. Elementem regionalnym statuetki jest raciborska renesansowa baszta miejska – wyjaśnił we wstępie.

Laureatami VI Międzynarodowej Gali Filar Ziemi Raciborskiej zostali: W kategorii firm statuetki otrzymali: PKO BANK POLSKI, Zakłady Remontowe Energetyki „ELKO” Sp. z o.o., BMP Sp. z o.o., „MADEX” Kazimierz Magdziński. Nagrodę specjalną otrzymał Marian Szlapański, który wiele lat związany był z firmą PKO.

- reklama -
Filar Ziemi Raciborskiej dla PKO w Raciborzu
Filar dla Zakładów Remontowych Energetyki „ELKO” Sp. z o.o.
Filar dla BMP Sp. z o.o.
Filar dla firmy MADEX Kazimierz Magdzinski

 

Filar dla Studia Sztuki Fryzjerskiej „Luiza”
Marian Szlapański wyróżniony statuetką Filary Ziemi Raciborskiej
Małgorzata Rother – Burek otrzymała statuetkę Filar Ziemi Raciborskiej w kategorii społecznej

W kategorii rzemiosło statuetkę otrzymało Studio Sztuki Fryzjerskiej „Luiza” z Tworkowa. Zaś w kategorii społecznej nagrodzono Małgorzatę Burek. W kategorii współpraca transgraniczna – firmę czeską: MSA a.s.

Zobacz fotogalerię z gali (szersza relacja wkrótce):

 

 

Po uroczystym wręczeniu statuetek, nastąpiło  podpisanie porozumienia pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu a Urzędem Miasta Racibórz dotyczące powstania Centrum Biznesu Innowacji i Nowoczesnych Technologii przy PWSZ, którego celem ma być efektywne udrożnienie wzajemnych relacji pomiędzy NAUKĄ, BIZNESEM, a MIASTEM. Intencją inicjatywy jest by Centrum Biznesu i Nowych Technologii włączyło Biznes w realizację zadań Uczelni przy udziale Miasta. Tego typu działania mają wpływ na rozwój rynku pracy Raciborza. Misją centrum jest inicjowanie i nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz zachęcanie do wyrażania opinii na temat rynku pracy co pozwoli PWSZ w Raciborzu na dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców, a tym samym do działań na styku BIZNES, MIASTO, UCZELNIA – brzmiała deklaracja stron porozumienia.

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj