Wystawa fotograficzna „W poszukiwaniu minionego czasu” w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA]

  0
  Wystawa_fotografii_KrzyzanowiceDSC_0694
  Wystawa fotograficzna ukazała mieszkańców i ich sposób życia na przestrzeni minionych dekad.

  Tworkowskie Dożynki z 1936 roku, pochód 1 Maja w Kietrzu z 1970 czy Orkiestra Wiejska Bieńkowic z 1919 roku – takie i inne kadry można podziwiać  w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach do 18 października.

  Oglądając fotografie można zapoznać się z dawnymi obyczajami i historią lokalnej społeczności. Zdjęcia ukazujące mieszkańców dają możliwość obejrzenia dawnych strojów ludowych czy form spędzania wolnego czasu. Fotografie przedstawiają także zabudowę minionych lat, pracę rolników i ważne wydarzenia odbywające się na przestrzeni lat.

  - reklama -

  Wystawa fotografii pod nazwą  „W poszukiwaniu minionego czasu/ Hledání ztraceného času”, jest częścią projektu, który realizują wspólnie gminy Krzyżanowice, Krzanowice, Kietrz oraz Sdružení obcí Hlučínska. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V – A Republika Czeska – Polska 2014-2020. W ramach akcji zbierane były historyczne fotografie, odbyły się warsztaty fotograficzne, został wydany też wspólny czesko-polski kalendarz.

  /KaC/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here