
Uczniowie SP18 przynieśli do szkoły ponad trzydzieści przedmiotów, które mogą być przydatne w codziennym życiu, a zrobione są ze śmieci.
W związku z akcją „Sprzątanie świata” w Szkole Podstawowej nr 18 został przeprowadzony konkurs na rzeźbę z odpadów pt. „Ze starego coś nowego”. Uczniowie przynieśli ponad trzydzieści rzeczy, które mogą być przydatne w codziennym życiu, a zrobione są ze śmieci. Spośród wszystkich prac jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:
Klasy I-III:
1. Lena Zacharewicz kl. II c
2. Paulina Niewrzoł kl. III b
3. Marysia Machniak kl. I c
wyróżnienie – Jakub Kalbarczyk kl. I c
Klasy IV-VI:
1. Aleksandra Zdonek kl. IV a
2. Marta Kubalik kl. V b
3. Kinga Szot kl. V b
Klasy VII-IIIG:
1. Marta Piątek kl. VIII a
2. Mateusz Wyrostek kl. VIII a
Rynek pracy, edukacja, depopulacja





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








