Pierwsze sukcesy Raciborskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego

0
Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie

Funkcjonujące od niedawna Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Wiceprezes stowarzyszenia – Tomasz Jałonka, wywalczył Pierwsze miejsce i Puchar Zarządu na zawodach w Rybniku.

- reklama -

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie mimo krótkiego okresu działania rozwija się bardzo prężnie, a jego członkowie zaczynają odnosić sukcesy w sporcie strzeleckim. 13 października 2018 r. reprezentanci] stowarzyszenia wystartowali w Zawodach o Puchar Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Broni „Giwera” w Rybniku. Zawody te zostały wpisane do centralnego kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i odbyły się z udziałem Delegata Technicznego.

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie

Rywalizacja polegała na osiągnięciu jak najlepszych wyników w trzech konkurencjach: Pistolet/rewolwer małego kalibru, pistolet dużego kalibru oraz karabin małego kalibru. Wszystkie konkurencje odbyły się na dystansie 15 m na krytej strzelnicy rybnickiego klubu.

Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie

Pierwsze miejsce i Puchar Zarządu wywalczył raciborzanin Tomasz Jałonka, który pełni funkcję wiceprezesa w Raciborskim Stowarzyszeniu Strzeleckim. Na dalszych miejscach uplasowali się: Szymon Żamejć, Paweł Glenc oraz Mikołaj Kołodziej.

Obecnie raciborskie stowarzyszenie prowadzi prace wykończeniowe krytego obiektu do uprawiania strzelectwa sportowego, które to staje się coraz bardziej popularną formą aktywności.

oprac./R/

fot. Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here