Biblioteka przy Żorskiej zmieni lokal

0
Biblioteka przy ul. Żorskiej w Raciborzu
Biblioteka przy ul. Żorskiej w Raciborzu

Po remoncie biblioteka przejmie dwa pomieszczenia znajdujące się na parterze SP18. Powstanie także osobne, bezpośrednie wejście do biblioteki.

Kolejne zmiany w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. Filię Publiczno-Szkolną nr 8 przy ul. Żorskiej czeka przeprowadzka na parter budynku Szkoły Podstawowej nr 18.

- reklama -

Aktualnie filia funkcjonuje na drugim piętrze szkoły. Po remoncie, który ma się rozpocząć na początku 2019 roku, biblioteka przejmie dwa pomieszczenia znajdujące się na parterze – klasę historyczną i pracownię mikroskopową, zwaną inaczej pracownią bioróżnorodności. Powstanie także osobne, bezpośrednie wejście do biblioteki od ul. Żorskiej.

– Dzięki przeprowadzce na parter biblioteka będzie dostępna dla uczniów SP 18 z korytarza szkoły, a dla pozostałych użytkowników bezpośrednio z ulicy. Na zmianie skorzystają przede wszystkim osoby starsze i z niepełnosprawnością ruchową, dla których aktualna lokalizacja biblioteki na drugim piętrze stanowi barierę nie do pokonania – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Budynek SP18 w Raciborzu
Budynek SP18 w Raciborzu

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here