Studenci Krzyżanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpoczęli rok akademicki [ZDJĘCIA]

Najmłodsi studenci gminy Krzyżanowice zainaugurowali rok akademicki
Najmłodsi studenci gminy Krzyżanowice zainaugurowali rok akademicki

Najmłodsi studenci gminy Krzyżanowice złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy z rąk prof. zw. dr hab. Jadwigi Stawnickiej.

27 października rozpoczęła się kolejna edycja Krzyżanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego przy Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Najmłodsi studenci gminy Krzyżanowice złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy z rąk prof. zw. dr hab. Jadwigi Stawnickiej – dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. W uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019, który odbył się w sali narad Urzędu Gminy, wzięli udział zastępca wójta gminy Grzegorz Swoboda i dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek.

- reklama -

Wykład inauguracyjny pt. „Ogniste eksperymenty”, otwierający cykl uniwersyteckich wykładów, wygłosił Łukasz Adam – chemik z wykształcenia i zamiłowania)– z Fabryki Wiedzy. Wykładom przysłuchiwali się dorośli, którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas pierwszych zajęć. Po wykładzie odbyły się warsztaty „O zjawiskach panujących na powierzchni cieczy, czyli czym jest napięcie powierzchniowe”.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here