Racibórz i Gmina Krzyżanowice pierwsze na listach rankingowych

0
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej
Remont ulic Kościuszki i Łąkowej

Wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową projektów, które samorządy będą realizować w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na Lata 2016-2019.

Inwestycja w Raciborzu obejmuje odcinek drogi powiatowej 3548S od rejonu skrzyżowania ul. Łąkowej z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania ulicy Tadeusza Kościuszki z ul. Wandy.

- reklama -

– Teraz to już pewne. Cieszę się, że inwestycja uzyskała ostateczne dofinansowanie a jeszcze bardziej cieszy mnie najwyższa lokata na liście rankingowej naszego powiatu- informuje Grzegorz Swoboda – starosta raciborski. Już w przyszłym tygodniu rozpocznę rozmowy z prezydentem Raciborza, by sprawnie wykorzystać przyznane 3 miliony złotych na przyszłoroczną modernizację drogi – dodaje.

Zakres inwestycji obejmuje:
– przebudowę jezdni wraz z wykonaniem dodatkowego pasa ruchu: prawoskrętu z ul. Tadeusza Kościuszki na ul. Łąkową – poprzez wykonanie nowej konstrukcji drogi oraz wykonanie nowego pakietu warstw bitumicznych (ujednolicenie szerokości jezdni do 7,0 m),
– wykonanie zatok autobusowych wraz z peronem na ul. Łąkowej i ul. Tadeusza Kościuszki,
– przebudowę istniejących chodników i ścieżki rowerowej,
– budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej od skrzyżowania ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Josepha von Eichendorffa do skrzyżowania z ul. Wandy,
– budowę miejsc postojowych zlokalizowanych równolegle do jezdni ul. Tadeusza Kościuszki,
– przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
– przebudowę istniejącego odwodnienia w zakresie wymiany studzienek ściekowych i przykanalików, zabudowa dodatkowych studni rewizyjnych,
– zabudowę dodatkowych słupów oświetlenia przejść dla pieszych,
– wykonanie aktywnego oznakowania przejścia dla pieszych i przejazdu rowerzystów na skrzyżowaniu ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Łąkową.

Około 2,44 mln zł dostanie gmina Krzyżanowice, która znalazła się na 1. miejscu listy gminnych inwestycji drogowych. Zadanie obejmie przebudowę ulicy Raciborskiej i ronda w Chałupkach. Gmina samodzielnie pokryje koszty rzędu 2,44 mln zł.

oprac. /kc/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here