Hiszpańska nocka w Markowicach z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

0
España, ole! – hiszpańska nocka w Markowicach
España, ole! – hiszpańska nocka w Markowicach

Przedszkolaki z Markowic miały okazję poznać bliżej kulturę Hiszpanii, biorąc udział w warsztatach podróżniczo-tanecznych oraz wykonując różne zadania.

30 listopada w Markowicach, dzięki owocnej współpracy z Przedszkolem nr 17, raciborska biblioteka zorganizowała nockę hiszpańską. Było to ostatnie działanie w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” realizowanego przez Filię nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

- reklama -

Uczestnikami nocki była najstarsza grupy przedszkolna. Na początku mali toreadorzy i tancerki flamenco obejrzeli przedstawienie „Pan Gaweł i jego piec” w wykonaniu Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach podróżniczo-tanecznych, a po kolacji i nabraniu sił wykonywały zadania plastyczne, sprawnościowe i na spostrzegawczość. Już w piżamach, przedszkolaki wysłuchały bajki na dobranoc, a wytrwali obejrzeli film o Byczku Fernando.

Oprócz hiszpańskiej nocki, w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” biblioteka zaprosiła dzieci na szereg ciekawych spotkań autorskich, zorganizowała konkurs wiedzy i plastyczny oraz warsztaty drukarskie. Wszystkie działania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here