Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu z nowym samochodem [ZDJĘCIA]

0
Nowy samochód Warsztatu Terapii Zajęciowej
Nowy samochód Warsztatu Terapii Zajęciowej

Ford Transit jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w specjalne szyny umożliwiające wjazd osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

4 grudnia przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Raciborzu nowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

- reklama -

Zakup stał się możliwy dzięki uczestnictwu powiatu w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania za pośrednictwem Urzędu Miasta Racibórz wpłynął wniosek Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w Programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu marki Ford Transit, w którego kosztach zakupu partycypował PFRON w kwocie 79 606,00 zł oraz powiat raciborski w kwocie 60 000,00 zł.

Auto zostało dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wyposażone w specjalne szyny umożliwiające wjazd osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pojazd będzie służyć jako środek transportu dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu raciborskiego uczestniczących w zajęciach terapeutycznych, których organizatorem jest WTZ w Raciborzu.

fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here