W raciborskiej komendzie możemy „dmuchnąć” bez obaw. Urząd Miasta zakupił nowoczesny alkomat.

Alkomat AL-4000V, to urządzenie stacjonarne przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu można korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesny alkomat został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez władze miasta Raciborza. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni raciborskiej komendy, gdzie każdy może samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie.

Każdy, kto uzna, że zanim usiądzie za kierownicą samochodu, potrzebuje badania stanu swojej trzeźwości, będzie mógł sam wykonać takie badanie. Zakupiony przez Urząd Miasta Raciborza Alkomat AL-4000V, to urządzenie stacjonarne przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Badanie na nim jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością.

- reklama -

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Do badania jako ustnik wykorzystywane są słomki do napojów, które wydaje oficer dyżurny. Wynik wyświetlany jest na wyświetlaczu LCD. Pomiaru dokonuje mikrokomputer. Alkomat posiada funkcję automatycznej samokontroli prawidłowości działania i zarazem informuje o potrzebie kalibracji.

publ.: /EnDe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here