Inwestycje drogowe, szpital i oświata. Radni powiatowi uchwalili budżet 2019

0
oświadczenie radnych PiS NaM
Sesja Rady Powiatu Raciborskiego

140.451.002,00 zł po stronie dochodów, 143.249.693,00 zł wydatków oraz 2.798.691,00 zł deficytu – tak w skrócie wygląda budżet powiatu raciborskiego na 2019 rok. Radni powiatowi uchwalili dokument na ostatniej w tym roku sesji. Na jakich inwestycjach skupią się w pierwszym roku swojego urzędowania nowe władze?

Raciborski szpital, projekty drogowe i sfera oświatowa to priorytety starosty Grzegorza Swobody oraz pozostałych członków zarządu na najbliższy rok. Do tego dochodzi planowany od lat remont słodowni Zamku Piastowskiego. Włodarze powiatu liczą na uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej.

- reklama -

W kwestii remontów drogowych kluczowym wyzwaniem będzie zrealizowanie przebudowy Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu, co nie udało się poprzedniemu staroście, Ryszardowi Winiarskiemu.

Ważnym i coraz bardziej realnym zadaniem władz powiatu będzie połączenie dwóch przewoźników – PKS-u oraz PK. Grzegorz Swoboda, jak przyznał dziś radnym, chciałby kontynuować rozmowy rozpoczęte przez swojego poprzednika. Dotyczy to jednak nie tylko przewoźników, ale i szpitala, a dokładnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Gamowskiej, o który starały się poprzednie władze.

Od głosu nad budżetem 2019 w przedstawionym przez rządzących kształcie wstrzymali się radni opozycyjni z klubu PiS i NaM. Ich lider Dawid Wacławczyk studził optymizm starosty, twierdząc, że zaprezentowane przez niego inwestycje to bardziej zbiór życzeń niż realnych celów. Przyszłoroczny budżet określił pełnym znaków zapytania.

/wk/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here