
Pochodząca z Raciborza Justyna Święty-Ersetic zajęła czwarte miejsce w 84. edycji Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2018. Statuetkę odebrała w trakcie uroczystej gali w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Transmitowała ją m.in. Telewizja Polsat.
Do największych sukcesów Justyny Święty-Ersetic w 2018 roku należy złoty medal w biegu na 400 metrów podczas Mistrzostw Europy w Berlinie oraz pierwsze miejsce w sztafecie 4 × 400 metrów podczas tej samej imprezy. Wychowanka raciborskiej Victorii zdobyła ponadto czwarte miejsce w biegu na 400 metrów oraz drugie w sztafecie podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham.
/oprac. eu/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Z książką i sercem. Czytelnicy raciborskiej biblioteki pobiegli dla Liwii [ZDJĘCIA] Z książką i sercem. Czytelnicy raciborskiej biblioteki pobiegli dla Liwii](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/charytatywny-bieg-z-ksiazka.jpg)
![II Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego w Raciborzu [ZDJĘCIA] II Memoriał im. asp. Michała Kędzierskiego w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/memorial-im-michala-kedzierskiego-bieg-bez-granic.jpg)
![XIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu [ZDJĘCIA] XIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/XIII-Bieg-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-w-Raciborzu.jpg)


