
W Raciborskim Centrum Kultury rozdano nagrody najlepiej ocenionym grupom teatralnym.
W czwartek w Raciborskim Centrum Kultury podsumowano Powiatowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody. Jury w składzie: Jerzy Dębina i Marek Rapnicki oceniło kilkanaście spektakli bożonarodzeniowych, które we wtorek zaprezentowali uczniowie szkół i podopieczni placówek kulturalnych z całego powiatu raciborskiego.
W kategorii szkół podstawowych – klasy I-III – nagroda powędrowała do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu za „Jasełka”. Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu za spektakl „Jak krasnal Hałabała szukał Jezuska” i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy za „Kolędujemy Dzieciątku”. Wśród klas IV-VI szkół podstawowych najwyżej oceniono widowisko „Głos się niesie” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu. Drugie miejsce zajęły: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krowiarkach – „Historia narodzin Jezusa”, Koło teatralne Nawi(j)as ze Szkoły Podstawowej w Nędzy – „Anielskie przygotowania” oraz Teatrzyk Niewielki z DK Borucin i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie – „Kolędnicy po Morawsku”. Wyróżnienie powędrowało do grupy Na Śląskim Podwórku (GOK Kornowac, DK Rzuchów) za „Betlejemską dobranockę” i Grupy Teatralnej Czwarta Ściana II z MDK w Raciborzu za „Perypetie św. Mikołaja”. W kategorii „Szkoły podstawowe – klasy VII-VIII i gimnazja” wyróżniono Koło Teatralne Studio Baśni z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu i z MDK w Raciborzu za spektakl „Oszaleli Anieli… i nie tylko”.
Katarzyna Przypadło





![Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji [ZDJĘCIA] Twórczy Art Camp i balonowe show. Ferie na Zamku Piastowskim pełne atrakcji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zamek.jpg)
![Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece [ZDJĘCIA] Dzieci stworzyły zimowe obrazy podczas zajęć w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-28.jpg)
![Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Komiksowe ferie rozpoczęte w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka.jpg)




![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)



