Starosta raciborski i dyrektor szpitala przyglądali się niemieckiej służbie zdrowia [ZDJĘCIA]

0
Spotkanie miało służyć wymianie doświadczeń.

W dniach 16-18 stycznia w partnerskim powiecie Märkischer Kreis odbyła się wizyta dot. służby i ochrony zdrowia. Było to trzecie spotkanie partnerskich samorządów poświęcone tej tematyce, po wizytach które w poprzednich latach odbyły się w Elbe-Elster i Raciborzu. Jednocześnie była to pierwsza oficjalna wizyta, na którą zaprosił niemiecki powiat nowo wybranego starostę raciborskiego.

W wizycie powiat raciborski reprezentowali: starosta Grzegorz Swoboda, zastępca przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Ewa Widera, dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu Ryszard Rudnik, zastępca dyr. ds. medycznych Elżbieta Wielgos-Karpińska oraz kierownik Referatu promocji i rozwoju powiatu Karolina Kunicka.

- reklama -

W wizycie uczestniczyła także delegacja z partnerskiego powiatu Elbe-Elster, której przewodniczył starosta Christian Heinrich Jaschinski. Towarzyszyli mu przedstawiciele tamtejszej klinki medycznej oraz pracownicy ds. współpracy zagranicznej.

Najważniejszym punktem pobytu była wizyta w Klinice Märkischer w Lüdenscheid. W otwierającym spotkaniu uczestniczyli starosta Thomas Gemke, wicestarosta Detlef Seidel, który jest jednocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej Holdingu Zdrowotnego w Powiecie Maerkischer oraz kierownictwo klinki. Spotkanie rozpoczęła prezentacja dyrektora dr. Thorstena Kehe, w której omówił on historię i funkcjonowanie klinki, poszczególne oddziały i statystyki placówki. W dalszej części został przedstawiony niemiecki system zdrowia i jego finansowanie. Następnie delegacje udały się na zwiedzanie obiektu i w towarzystwie kierowników oddziałów zwiedziły m.in. oddział dla pacjentów prywatnych, oddział kardiologiczny, radiologiczny, ortopedyczno-urazowy oraz intensywnej opieki.

Program pobytu delegacji objął także wizytę na Zamku w Altenie, w Muzeum Nauki i Techniki Phänomenta w Lüdenscheid, w jaskini w Iserlohn oraz w Radiu MK. Ponadto ustalono wydarzenia, które odbędą się z udziałem wszystkich partnerów w roku 2019 tj. m.in. zawody pływackie w Raciborzu i Werdohl, wystawa sztuki w powiecie Elbe-Elster, czy dzień bez samochodu w Märkischer Kreis.

publ.: /EmZet/

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here