Bardzo zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dym
Dym

Ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza będzie zła i bardzo zła. Związane z tym dolegliwości mogą odczuwać zarówno osoby cierpiące z powodu chorób serca czy układu oddechowego, jak i osoby zdrowe.

Dzisiaj i jutro, czyli 21 i 22 stycznia, ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego spodziewana jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła i bardzo zła.

- reklama -

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.

Sprawdź aktualny stan powietrza

oprac. /kp/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Na Kolejowej z hurtowni tak wali smrod pala nie wiadomo czym powinnni filtry na komin zalozyc kiedys interweniowalam w Strazy Miejskiej Policji Strazy Pozarnej i Ochronie Srodowiska..to walka z wiatrakami a my w bloku nie mozemy powietrzyc mieszkan zreszta smrod i tak sam sie wciska….moze ta droga w koncu ktos sie zainterseuje….. ..Proszę o reakcję

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here