Kamienica na ul. Ogrodowej znów jest piękna. Miasto dało na ten cel 50 000 zł.

0
Magistrat wydał ważny komunikat w sprawie użytkowania wieczystego fot.: UM

Miasto w realizacji inwestycji wsparło Wspólnotę Mieszkaniową kwotą 50 000 zł.
W grudniu 2018 r. zakończyły się prace renowacyjne elewacji zabytkowej kamienicy przy ul. Ogrodowej 15-15 a w Raciborzu.

Prace polegały m. in. na wzmocnieniu i odtworzeniu tynków, konserwacji ozdobnej sztukaterii i boni oraz czyszczeniu i uzupełnieniu ubytków w okładzinie z charakterystycznych glazurowanych płytek. Odświeżono kolorystykę elewacji w oparciu o wykonane przed pracami badania stratygraficzne. Poddano także renowacji drewniane drzwi wejściowe i stolarkę okienną. Usunięto z elewacji anteny i kable. Renowacja elewacji stanowiła tylko jeden z etapów całościowego remontu kamienicy, który wspólnota wykonała na własny koszt. W ramach tego remontu wykonano m. in. termorenowację ocieplając ściany od podwórza.

- reklama -

Kamienica przy ul. Ogrodowej 15 jest niezwykle wartościowym zabytkiem w skali całego regionu ze względu na bardzo interesujący secesyjny wystrój elewacji.

Budynek został wzniesiony w latach pomiędzy 1906 i 1909 rokiem według projektu Paula Kuhnerta. Od 1993 r. kamienica znajduje się w rejestrze zabytków województwa śląskiego.

/EmZet/
#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here