Raciborska Straż Miejska zadba o bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii

Raciborska straż miejska prowadzi kontrole palenisk
Raciborska straż miejska jednak nie pojeździ samochodem hybrydowym. fot.: archiwum

Ferie to czas, gdy najmłodsi mieszkańcy Raciborza mają okazję odsapnąć od szkolnych obowiązków i wreszcie móc beztrosko wypoczywać. Nie oznacza to jednak, że wolni od trosk są rodzice i instytucje, których zadaniem jest zapewniać bezpieczeństwo obywateli.

W trakcie zimowej przerwy od lekcji na uczniów czeka mnóstwo pokus i zagrożeń. Są wśród nich alkohol, narkotyki, ale także rodzące niebezpieczeństwo spacery po skutym lodzie stawie, przebieganie przez ulicę w niedozwolonym miejscu i kontakt z dzikimi zwierzętami.

- reklama -

Straż Miejska jest jedną z tych służb, która bierze na siebie zapewnienie bezpiecznego wypoczynku najmłodszym, którzy odpoczywają na terenie Raciborza. Strażnicy mają szczególne baczenie na dzieci i młodzież zwłaszcza w okresie letnich i zimowych kanikuł. Zwiększona jest wówczas liczba patroli tych miejsc, w których dzieci pojawiają się częściej. Obserwowane są miejsca wypoczynku takie jak: domy kultury, lodowisko, H2Ostróg, boiska szkolne, siłownie pod chmurką, kluby osiedlowe.

Strażnicy przyglądają się również z uwagą sklepom, w których sprzedaje się alkohol i papierosy pilnując by te wyroby nie trafiły w ręce nieletnich.

Straż czuwa również w miejscach, w których może dojść do utonięć. Strażnicy patrolują takie miejsca jak żwirowiska na Ostrogu, aby zmniejszyć to ryzyko. Ślizganie się po lodzie to fajna zabawa, ale lód może załamać się nawet pod ciężarem dziecka i wtedy nietrudno o tragedię.

Niezwykle ważne jest również uświadamianie młodych ludzi, że ferie to czas, w którym mogą spożytkować swoją aktywność bardzo twórczo i wartościowo. W czasie pogadanek w klubach osiedlowych strażnicy mówią dzieciom o tym, by unikali rozmów z nieznajomymi, trzymali się z dala od dopalaczy i alkoholu, zachowali zdrowy rozsądek, gdy w pobliżu znajdzie się dzikie zwierzę. Namawiają również młodych ludzi do aktywnego wypoczynku, uprawiania sportu i tych form spędzania wolnego czasu, które poprawią im samopoczucie i jednocześnie wpłyną korzystnie na ich rozwój.

/EmZet/
#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here