„Lista Schindlera” już jutro w kinie Bałtyk. Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

"Lista Schindlera", film będący klasyką światowego kina, ponownie będzie można oglądać 27 stycznia w raciborskim kinie Bałtyk. fot.: mat. prasowe

Jutro, 27 stycznia, w związku z ustanowionym przez ONZ Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu kino Bałtyk w Raciborzu pokaże o godz. 16:00 film pt. „Kto napisze naszą historię”, a o godz. 18:00 film pt. „Lista Schindlera”. Obydwie projekcje będą poprzedzone krótką prelekcją Roberta Urbanowskiego oraz dwoma utworami skrzypcowymi w wykonaniu Elżbiety Skrzymowskiej.

W tym roku mija 25 lat od polskiej premiery filmu „Lista Schindlera”, filmu który poruszył widzów w całym kraju. Film od początku jest hołdem złożonym narodowi żydowskiemu. Został nakręcony w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally’ego. Autorzy zadbali o niesłychany realizm scen, kostiumów, ówczesnej rzeczywistości. Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, gdzie w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

- reklama -

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here