Raciborzanie podzieleni w kwestii nowego wyglądu ulicy Długiej [OPINIE]

4

Przebudowa ulicy Długiej ma zakończyć się w 2020 roku. Koszt przekracza 3 mln zł, a wykonawcą robót jest firma Bruki Trawiński. Na zdjęciach udokumentowaliśmy aktualny wygląd. Nasz post na Facebooku spotkał się ze sporą liczbą interakcji, a komentarze pod nim pokazują, że zdanie raciborzan w kwestii nowego wyglądu ulicy Długiej jest podzielone.

Przypomnijmy, że roboty budowlane obejmują branżę brukarską wraz z towarzyszącymi robotami elektrycznymi i instalacyjnymi, elementami małej architektury i zielenią dekoracyjną. Całość ma obrazować legendę O pięknej pasterce i księciu z Raciborza i nawiązywać do rzeki Odry. Powstaną dzwonki, nowe latarnie, ławki i nawierzchnia, a podwyższony poziom ulicy będzie równy na całej jej długości.

- reklama -

Wiele emocji już dziś wzbudzają jednak rozwiązania projektowe związane z małą infrastrukturą. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na niewielką funkcjonalność niektórych jej elementów. Mowa między innymi o ławkach na schodach, których niskie usytuowanie może być problemem szczególnie dla osób starszych. – Za mało zieleni! Chociaż jakieś kwietniki by się przydały, czy coś takiego jest w planach – w takim tonie wypowiada się wielu komentujących. – Na wiosnę dużo wielkich donic z roślinami i będzie dobrze. No i przydałoby się ożywić pustki sklepowe, jakieś kawiarenki itp – pisze jedna z Czytelniczek.

Dyskusję można śledzić tutaj:

„Szaro-buro, tyle lat było pełno kwiatów a teraz pusto. Mało, że domy ponure to i deptak – krytykuje jeden z użytkowników. Wielu internautów przyznaje, że o wiele bardziej podobał im się stary wygląd ulicy. Niektórzy oceniają, że wystarczył drobny remont, aby poprawić estetykę Długiej.

Nie brakuje też głosów, że magistrat poszedł z duchem czasu i ulica stała się dzięki temu nowoczesna i według dobrych wzorów z większych polskich miasta.

/oprac. eu/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. W Zadarze w Chorwacji są podobnie zrobione miejsca z widokiem na Adriatyk ,w Raciborzu na dym z kominów.każdy coś mo,jedni morze drudzy smog.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here