W raciborskiej bibliotece odbyło się spotkanie dotyczące przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności

0
Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie ze strony mieszkańców. Frekwencja na sali była duża, a pytania padały wyjątkowo często. fot.: UM

W ubiegły czwartek (07.02), w wyremontowanej Bibliotece przy ulicy Kasprowicza miało miejsce ważne spotkanie dotyczące przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności. Z ramienia Urzędu Miasta na pytania mieszkańców odpowiadała Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Elżbieta Sokołowska.

W prelekcji uczestniczył także Arkadiusz Olejarnik z Wydziału V Ksiąg Wieczystych SR w Raciborzu. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie ze strony mieszkańców. Frekwencja na sali była duża, a pytania padały wyjątkowo często.

- reklama -

Przypomnijmy, że kwestia przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności jest spowodowana zmianą prawa, które weszło w życie 1 stycznia tego roku. W Raciborzu dotyczy ono kilku tysięcy osób. Przekształcenie „wieczystego” w prawo własności nie będzie wymagać żadnych czynności ze strony mieszkańców. Otrzymają oni zaświadczenie potwierdzające, że stali się właścicielami. Zaświadczenie wystawi Urząd Miasta i wyśle na adres dotychczasowego wieczystego użytkownika. W dokumencie tym będzie również wymieniona kwota, którą użytkownik musi uiścić, aby stać się właścicielem nieruchomości.

EmZet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here