Kolej na Ferie. Ruszyły darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży [ZDJĘCIA]

0

Trwa akcja Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Kolei Śląskich o nazwie „Kolej na Ferie”. Chodzi o bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w województwie śląskim. O sporej popularności tego przedsięwzięcia mówił dziś na raciborskim dworcu członek zarządu województwa, Michał Woś.

Raciborzanin w towarzystwie mediów przywitał przybyłych do Raciborza pociągiem Kolei Śląskich harcerzy i harcerki z ZHP Katowice. Mówił o sporym zainteresowaniu darmowymi przejazdami, podkreślając, że dla dzieci i młodzieży to świetna okazja do zwiedzenia regionu.

- reklama -
Darmowe przejazdy podczas ferii mają zachęcić dzieci oraz młodzież do zwiedzania naszego regionu. Dziś na wycieczkę do Raciborza przyjechały harcerki i harcerze z Katowic

Przypomnijmy, że oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego 2019, czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Członek zarządu województwa Michał Woś mówił o współorganizowanej przez Koleje Śląskie i Urząd Marszałkowski akcji Kolej na Ferie

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego. W okresie ferii śląski przewoźnik specjalnie rozszerzył termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie.

Oprócz walorów promocyjnych i proekologicznych, istotnym elementem oferty są też oszczędności w budżetach domowych.

/oprac. wk/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here